top of page

Indie zaktualizują przepisy dot. kryptowalut

Jayant Sinha, który jest przewodniczącym indyjskiej parlamentarnej Stałej Komisji Finansów, wyjaśnił, że polityka Indii względem kryptowalut nie będzie podążać za USA, Japonią ani Salwadorem. Indie nie mogą przyjąć polityki kryptowalutowej stosowanej w tak rozwiniętych gospodarkach, ponieważ nie jest jeszcze na to gotowa.

„Nasze rozwiązanie będzie musiało być odrębne i niepowtarzalne po prostu ze względu na nasze wyjątkowe okoliczności. Musimy zrównoważyć stabilność i wzrost, ale zdajemy sobie sprawę, jak ważna jest cała ta dziedzina kryptowalut.”

Jayant Sinha zwrócił również uwagę na istotę bezpieczeństwa w korzystaniu z kryptowalut. „Musimy bardzo uważać na to, co dzieje się z tymi kryptowalutami i kryptowalutami. Wykorzystanie tego rodzaju instrumentów kryptograficznych w finansowaniu terroryzmu i zagrożeniach bezpieczeństwa wewnętrznego jest czymś, o czym musimy pamiętać”.

Bank Centralny Indii planuje do końca 2021 roku zaprezentować cyfrowe model rupii.

„India’s Cryptocurrency Legislation Will Be ‘Distinct and Unique,’ Says Lawmaker” https://news.bitcoin.com/india-cryptocurrency-legislation-distinct-unique/

1 wyświetlenie0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page