top of page

Paypal Crypto dostępne dla Brytyjczyków

Ekspansja Paypal na Wielką Brytanie zakończona. Paypall Crypto dostępne dla Brytyjczyków.

Paypal za pośrednictwem swojej platformy umożliwił klientom zakup, sprzedaż oraz przechowywanie czterech rodzajów walut cyfrowych. W ubiegły piątek gigant płatniczy ogłosił zakończenie procesu wdrażania swojej oferty.

„Z przyjemnością informujemy, że wszyscy uprawnieni klienci w Wielkiej Brytanii mogą teraz kupować, przechowywać i sprzedawać kryptowaluty bitcoin, ethereum, bitcoin cash i litecoin ze swojego konta Paypal. […] Możesz kupować, sprzedawać i przechowywać kryptowalutę za pośrednictwem usługi kryptowaluty Paypal, ale nie możesz jej używać do wysyłania kryptowaluty. Zakupy i sprzedaż kryptowalut nie są odwracalne i nie można ich zmienić.” – czytamy na Twitterze Paypal UK.

Firma dokładnie wyjaśniła specyfikę działania usługi. W Wielkiej Brytanii usługę kryptograficzną świadczy Paypal (Europe), będący nadzorowanym przez luksemburski organ nadzoru finansowego, Commission de Surveillance du Secteur Financier. Jednocześnie usługa nie jest regulowana przez żaden organ w tym brytyjski Urząd Nadzoru Finansowego.

Gigant płatności Paypal stale rozwija swój sektor usług kryptograficznych. W lipcu ogłosił plany zatrudnienia ponad 100 stanowisk kryptograficznych, a ramie venture capital firmy Paypal wciąż inwestuje w startupy związane z branżą blockchain. W tym firmę TRM Labs która zajmuje się zarządzaniem ryzyka kryptograficznym, TaxBit – dostawcę oprogramowania do podatków krypto oraz Talos – zajmującą się rozwojem technologii kryptograficznej infrastruktury instytucjonalnej.

„Paypal Completes Rollout of Crypto Offering in UK: First International Expansion Outside US” https://news.bitcoin.com/paypal-completes-rollout-crypto-offering-uk-first-international-expansion-outside-us/

1 wyświetlenie0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page